Toksyczny TAMOXIFEN

Być może moglibyśmy wybaczyć Zenece powiązania z rakotwórczymi chemikaliami, odkąd wynalazła i opatentowała najpopularniejszy lek przeciwko rakowi piersi, Tamoxifen, wytwarzany pod nazwą Nolvadex. A może jednak nie. Ten wysoce zyskowny lek daje jej rocznie pół miliarda dolarów dochodu.

16 maja 2000 toku New York Limes doniósł, że Narodowy Instytut Zdrowia i środowiska dopisał 14 nowych substancji do listy kancerogenów. Jedną z nich był Tamoxifen! To oficjalne stanowisko potwierdziło tylko to, co było już od dawna wiadome.

W maju 1995 roku założony przez Proposition 65 komitet ekspertów z Kalifornii poinformował społeczeństwo, że stosowanie Tamoxifenu może powodować raka śluzówki macicy. Zeneca Pharmaceuticals nie skomentowała tego odkrycia.

Wiadomo, że Tamoxifen wywołuje raka macicy, raka wątroby, raka, żołądka oraz raka okrężnicy i odbytu. Już po 2-3 latach stosowania Tamoxifen powiększa zapadalność na raka macicy od dwóch do trzech razy. W przypadku raka macicy stosowana jest histerektomia (usunięcie macicy). Tamoxifen zwiększa poza tym ryzyko udaru, zakrzepów krwi, uszkodzenia oka, nasila także objawy menopauzy i depresji. Jednak najbardziej szokujący jest fakt, że Tamoxifen zwiększa ryzyko raka piersi! Magazyn Scence opublikował wyniki badań Centrum Medycznego Uniwersytetu Duke z roku1999, które wykazały, że po okresie od 2 do 5 lat stosowania Tamoxifen wywołuje w rzeczywistości wzrost raka piersi!

Tak więc Zeneca inicjator Miesiąca Świadomości Raka Piersi i producent rakotwórczych wyrobów petrochemicznych oraz rakotwórczych odpadów okazuje się być wytwórcą leku przeciwko rakowi piersi, który wywołuje co najmniej cztery różne typy raka u kobiet z rakiem piersi włącznie. Coś tu śmierdzi!